FUTBOL

Amatörlere müjdeli haber! Ligler Mart ayında başlayacak!

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Musa Soykarcı, amatör futbol camiasına müjdeyi verdi.

Geçtiğimiz günlerde televizyonda bir spor programına konuk olan Soykarcı, Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve Süper Amatör Lig (SAL)’ın yanı sıra 1.Amatör Küme maçlarının da Mart ayının ilk haftasında başlayacağını söyledi.

Yaklaşık 10 aydır amatör futbol müsabakalarının oynanmamasından dolayı ülke genelindeki on binlerce amatör futbolcu ve binlerce antrenörün yaşadığı mağduriyet nihayet sona erecek. Aylardır yetkililerden kesin bir açıklama bekleyen amatör futbol camiasına müjdeli haberi TASKK Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri ASKF Başkanı Musa Soykarcı verdi. Kayseri’de katıldığı bir spor programında amatör futbolla ilgili çok önemli açıklamalarda bulunan Soykarcı, binlerce amatörün gönlüne adeta su serpti.  

“OYNANMAYACAK LİGDE NEDEN TAAHHÜT ALINSIN?”

Başkan Soykarcı yaptığı açıklamada; “Ocak ayı içerisinde kitapçığı yayınlayacağız. Transfer başlayacak ve tamamlanacak. Kulüplerimiz anlaştığı oyuncularla resmi lisanslarını çıkartacaklar. Şubat ayı sonunda ya da Mart ayı ilk haftasında da amatör ligleri başlatacağız. Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig nasıl bir program dahilinde başlatılıp şu anda devam ediyorsa, bizim de amatör liglerimiz ile ilgili programımız devam etmektedir. 1 hafta 10 gün içerisinde kitapçığı yayınlayacağız. Transferleri başlatacağız ve ligin oynanması için her türlü çalışmayı da yaptık. Elimizde şuanda 6 farklı senaryo var. Zaten oynanmayacak olan ligde neden taahhüt alınsın? Teminat alınsın? Cevap zaten şuan ki gidişatın içinde saklı” ifadelerini kullandı.

“1.AMATÖR KÜME MAÇLARINI DA OYNATMAK İSTİYORUZ”

BAL ve SAL’ın yanı sıra 1.Amatör Küme maçlarının da oynatılması için çalışmaların yapıldığını belirten Soykarcı; “BAL ve SAL ile birlikte 1.Amatör Küme maçlarını da oynatmak istiyoruz. Bunun için de her türlü çalışmayı yapıyoruz. Ama şunu da söylemeliyiz ki her şeyden önce sağlık en önemli olan şeydir. Aşılarla birlikte normal hayata döneceğimize inanıyorum. Sağlık olmadan hiçbir şey olmaz” dedi.

“EN ÇOK ÇABALAYAN ALİ DÜŞMEZ’DİR”

Son olarak Soykarcı, amatör futbol camiası tarafından sürekli hedef olarak gösterilen TFF Başkanvekili ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’in amatör liglerin başlatılmasıyla ilgili en fazla çaba gösteren kişinin olduğunu söyledi. Başkan Musa Soykarcı, “Bölgesel ligde oynayan sporcularımız antrenörlerimiz tarafından günah keçisi sayılan sevgili TASKK Genel başkanımız Ali Düşmez bu liglerin oynanması için en çok çabalayan insandır. Onun da hakkını teslim etmek lazım” dedi.

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün