DİĞER BRANŞLARFUTBOL

ASKF’den, Söke Belediyesi’ne ziyaret

Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yöneticileri Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’i ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunurlarken amatör spor kulüplerine vermiş olduğu destekler nedeniyle de teşekkür ettiler.

ASKF Başkanı Hasip Arıkan, Yönetim kurulu üyeleri Kaya Özcan, Levent Aydın Karaca ve Mehmet Üzüm Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’i yaptıkları ziyarette başta Sökespor olmak üzere amatör sporların sorunları konuşuldu.

Aydın Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Hasip Arıkan, amatör takımların yaşayabilmesi için yerel yönetimlerin amatör sporlara bakışı ve vermiş oldukları desteklerin çok büyük önem taşıdığını söyleyerek “Söke Belediyesi ilçedeki amatör spor kulüplerimize vermiş olduğu destek ile bir yandan diğer belediyelere de örnek olurken, kulüplerimizi de ekonomik olarak soluk aldırmakta. Sporun içinden gelmiş bir belediye başkanına sahip oldukları için de Sökemizin amatör kulüplerini şanslı olarak görmekteyiz” dedi.

“BEŞ YILIN SONUNDA AMATÖR KULÜPLERİMİZ RAHATLAMIŞ OLACAK”

Aydın ASKF Yönetimin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, hazırlık aşamasında olan sporla ilgili projesi hakkında bilgi verdi. Tuncel, “Söke de ciddi bir antrenman ve tesisi sıkıntısı var. Amatör sporcuya hafta da bir gün antrenman asla yeterli değil. Bir yandan sporda tesisleşmeye giderken bir yandan da futbolda 12 yaş grubu yetenekli çocuklarımızı bir kulüp çatısı altında özel eğitim ve beslenme programlarının desteği ile geleceğe hazırlamak arzusundayız. Hedef Sökespor’a iyi bir alt yapı oluşturmak. Sökespor’u kendi gençlerinden ağırlıklı bir kadro ile liglerde mücadele etmesini sağlamak” dedi. Tuncel Söke Belediyesinin imkanları ölçüsünde ilçedeki tüm amatör spor kulüplerine destek vererek sporun ve sporcunun yanında olmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak
Spor Servisi
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün