DİĞER BRANŞLAR

Atay’dan ümitli bekleyiş

Efeler’deki amatör spor kulüpleri, geçtiğimiz sezonlarda Efeler Belediyesi’nin yaptığı nakdi yardımı bu sezon da ümitle beklerken, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’dan da yardım yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklama bekliyor.

Aydın’ın Efeler ilçesinde faaliyet gösteren 59 amatör spor kulübü, yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle yeni sezon öncesi zor günler geçiriyor.  Hiç bir gelir kaynağı olmadığı için maddi anlamda sıkıntılarla boğuşan amatör spor kulüpleri, Efeler Belediyesi’nden Mesut Özakcan başkanlığı döneminde aldığı nakdi yardımı, Mehmet Fatih Atay’dan da bekliyor.

Efeler’deki amatör spor kulüpleri başkanlarının ortak açıklamasında, “Amatör spor kulüpleri olarak kaderine terk edilmiş, hiç bir şekilde karşısında ciddi şekilde sorunları çözecek maddi, manevi ve saha gibi tüm sorunlara muhatap bulamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Seçim zamanlarında her kurum, her parti başkanları seçilebilmek adına yerine getiremeyeceği sözler verdiğinden dolayı Efelerdeki mahalle kulüpleri kendilerini mağdur ve aldatılmış olarak hissetmektedir. Nedeni ise seçimden seçime hatırlanmaları, seçimlerden sonra da hatırlandıkları zaman bir çocuk gibi azarlanmayı ya da çok cüzi paralarla geçiştirilmeleridir. Artık Efeler ilçesindeki takımlar kalıcı çözümler bekliyor”

“KÜÇÜK DÜŞÜRÜLÜYORUZ”

“En büyük yanlış, il ve ilçelerdeki belediyelere bağlı kulüplerin ‘Belediyespor’ adı altında mücadele vermeleri, vatandaşın ödemiş olduğu vergiler ve kesintilerden alınan paraların buralara kullanılmasıdır. Belediye kulüpleri bu gelirden çok rahatça kendi ceplerinden harcamadıkları için bol keseden transfer ve vaatler vermektedirler. Bu da haksız rekabete neden olmakta ve diğer mahalle kulüplerini zor durumda bırakmaktadır. Biz gibi mahalle kulüplerini küçük düşürmektedir”

“ATAY’DAN UMUTLUYUZ”

“Belediyelerin kulüp açmasına karşı değiliz ama yapılacak olan hizmetlerden ve alınacak olan maddi yardımlardan tüm mahalle kulüplerine de aynı eşitlikte ve adaletli bir şekilde dağıtılmasını bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’ın da ilçemizdeki tüm mahalle kulüplerinin sorunlarını sonuna kadar çözeceğini ve her türlü maddi ve manevi yardımı hiç bir kulüp ayırt etmeden yapacağını umuyoruz. En kısa zamanda bu karamsarlığa ve bekleyişe son vermesini umut ediyoruz. Tüm kulüplerimizin ortak beklentileri bu şekildedir. Hiç bir kulübe ayrıcalık tanınmasını istemiyoruz. Eşitlik ve adalet istiyoruz”  ifadelerine yer verildi.

Kaynak
Spor Servisi
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün