BASKETBOL

Aydın’dan Almanya’ya

Tekerlekli sandalye basketboluna Aydın’da başlayan ve daha önce Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda 2 yıl forma giyen Bulut Kodal, Avrupa’ya transfer oldu.

2017 Eylül ayında Aydın Genç Efeler Spor Kulübü’nden Galatasaray’a transfer olan ve son 3 yıldır formasını giydiği sarı kırmızı kulüpten de ayrılan 29 yaşındaki Bulut Kodal’ın yeni adresi Almanya oldu. Yeni sezonda Almanya 2.Lig ekiplerinden Köln 99ers Takımı’nda forma giyecek olan Bulut, kırmızı turunculu kulüple 3 yıllık sözleşme imzaladı.

“AYDIN’I TEMSİL ETMEKTEN GURUR DUYUYORUM”

Yurt dışında forma giymekten mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getiren Bulut Kodal, “Tekerlekli Sandalye Basketbol ile Aydın Genç Efeler Spor Kulübü’nde tanıştım. Aydın Genç Efeler Spor Kulübü’nün sporcusu olmaktan her zaman gurur duydum. Çünkü Aydın’ın bana sunmuş olduğu imkanlar belki çok büyük imkanlar olmadı ama bir basketbol aşkı vardı. Tekerlekli sandalyede mücadele eden insanların içindeydim. Bu sene yurt dışına transfer oldum. Şuanda Almanya’da Köln 99ers takımıyla sözleşme imzaladım. 3 yıl boyunca hem ülkemi hem de çekirdeğinden yetiştiğim Aydın Genç Efeler Spor Kulübü’nü temsil etmekten mutluluk duyuyorum. Bana bu fırsatı ilk başta verdikleri için Mehmet Güler’e ve takım arkadaşlarıma antrenörlerime çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün