FUTBOL

“Belediyeler neden futbolla ilgilenir mantığım almıyor”

Aydın’da köşe yazarlığı yapan araştırmacı yazar Ahmet Gözen, Aydın’da belediye başkanlarının futbol kulübü kurmalarını şiddetle eleştirdiğini söyledi.

Dün akşam Bölgesel Amatör Lig (BAL) ekiplerinden Aydın temsilcisi Yıldızspor Kulübü’nün düzenlediği futbolcu tanıtım yemeğinde konuşan köşe yazarı Ahmet Gözen, Aydın’daki belediye başkanlarını futbol kulübü kurdukları için eleştirdi.

Konuşmasında Aydın Büyükşehir Belediyespor, Nazilli Belediyespor ve Efelerspor Kulübü’nü hedef alan Gözen, “Çok üzgünüm. Bunu tüm açık kalpliliğim ile söylüyorum. Aydın belediye başkanlarının futbol kulübü kurmalarını şiddetle eleştiriyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü üyesi ve İstanbulspor Kulübü A.Ş. eski danışmanlarından olan köşe yazarı Ahmet Gözen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi olarak sizi selamlıyorum. Ben konuşmanın sonundan başlamak istiyorum. Çok üzgünüm. Bunu tüm açık kalpliliğimle söylüyorum. Bir Yıldızspor varken, bir Aydınspor varken Aydın’ın politikacılarının Aydın belediye başkanlarının Büyükşehir de dahil olmak üzere futbol kulübü kurmalarını şiddetle eleştiriyorum. Ben basın mensubu arkadaşlarımdan rica ediyorum. Biz Aydınspor’a, Yıldızspor’a ve ilçelerimizdeki o amatör ruhla çalışan çok büyük mesai harcayan kulüp başkanlarına ve kulüplere destek olmamız lazım. Elinde türlü imkanları olan Büyükşehir’in, elinde türlü imkanları olan Efeler’in, elinde türlü imkanları olan Nazilli’nin futbol kulübü kurmaları yanlıştır. Çünkü niye? Benim emlak vergilerimin nasıl harcanacağını ben tayin ederim. Benden alınan vergilerle futbol kulübü kurmak yanlıştır. Biz bunu Fenerbahçe’de de konuştuk. Bir dönem Başakşehir inanılmaz transferler yaptı. Aziz Yıldırım ve Ali Koç bey, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ile de bunları konuştuk. Sonuç itibarıyla şunu söylüyorum, 700 tane çocuk Yıldızspor Kulübü’nde spor yapıyor. Aydınspor’da da aynı şekilde. Söke’de de öyle. Belediyelerin neden futbolla ilgilendiğini mantığım almıyor. Hele hele bazı duyumlarım var bundan fevkalade rahatsız oluyorum. Kendilerini eleştiriyorum. Bunları ben ve Emin Aydın kardeşim ve diğer arkadaşlarımız yazacak, ben de yazacağım. Dolayısıyla Yıldızspor’un desteklenmesi lazım. Aydınspor’un desteklenmesi lazım. Ama belediye sporlarının değil. Sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sultanlar liginde oynadığı takımı yürekten alkışlıyorum. Tabii ki o bütçeyi amatörde sağlamak mümkün değil ama asla ve asla futbol kulübüyle büyükşehirin ve diğer belediyelerin ilgilenmesini istemiyorum. Ben Ahmet Gözen olarak istemiyorum”

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün