FUTBOL

Didim Sentetik Futbol Sahası yenileniyor

Geçtiğimiz Ağustos ayında Didim yerel basını aracılığı ile duyurulan ‘Didim Sentetik Çim Sahası’nın yenilenme çalışmaları dün başladı.

Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ufuk Kurucu, AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı ve ilçe yöneticileri, Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş’ın da hazır bulunduğu çalışmaların ilk gününde zemindeki eski suni çimlerin sökülmesine başlandı.

“DİDİM GENÇLİĞİNE VE SPOR’A HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmaların başladığını ve yeni sezon için çok kaliteli bir saha hazırladıklarını belirten Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ufuk Kurucu, “Burası Didim’de amatör kulüplerimizin çok yoğun kullandığı, A Takımdan en alt kategorilere kadar tüm altyapının kullandığı bir saha. Zemin oldukça yıpranmış ve artık yenileme zamanı gelmişti. Gerekli girişimler sonucunda çalışmalarımız başladı. Öncelikle zemindeki eski suni çimler sökülmeye başlandı. 12 haftalık bir çalışma sonrasında sahamız yeni zeminine kavuşacak. Ayrıca tellerin değişmesi, yedek kulübelerin ve tribünlerin onarılması gibi çalışmalar da aynı zamanda yapılmasını planlıyoruz. Bununla ilgili de gerekli yazışmalar ve görüşmeler devam ediyor. AK Parti Aydın Milletvekillerimiz Metin Yavuz, Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Rıza Posacı ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu olmak üzere emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyoruz. Hep birlikte elimizden gelenin en iyisini yaparak Didim gençliğine ve spor camiasına hizmet etmeye devam edeceğiz. Didim amatör spor camiamıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“FİFA KALİTE STANDARTLARI’NA UYGUN OLACAK”

Didim Atatürk Stadı yanında yer alan Sentetik Çim Sahası’nda çalışmalar ve teknik konular hakkında açıklamalarda bulunan yüklenici firma yetkilisi Emre Tuncer ise; “Yaklaşık 10 dönüm sentetik çim saha revizyon görecek. Maliyeti 1 Milyon 350 Bin TL civarında olan çalışma sonucunda Didim spor camiası, FİFA Kalite Standartları’na uygun bir sahaya kavuşmuş olacak. Şu an mevcut sentetik çimlerin söküm çalışması başladı. Bu çalışma 1 hafta civarında sonuçlandıktan sonra zemin tesviye çalışmaları gerçekleşecek. Sonrasında ise sentetik çim imal edilip montajı yapılacak. Bu çalışmalar toplam 12 hafta gibi bir sürede tamamlanacak. Proje tamamlandıktan sonra profesyonel futbol kulüplerinin resmi maçlarını gerçekleştirebilecekleri saha haline gelecektir. Saha çevresinde tadilat gerektiren işlemler de bulunuyor. Bu konular hakkında Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden onay bekliyoruz. Onay geldikten sonra mevcut süreci etkilemeden eş zamanlı bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün