DİĞER BRANŞLAR

Engelli gençlere spor teşviki

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Spor Hizmetleri Müdürü Hamide Ercan’ın koordinesinde Aydın Efeler ve diğer ilçelerini kapsayacak şekilde 4 engel grubunu da içine alarak engelli gençleri spora teşviki ve sonraki adımda da aktif müsabık sporcu olabilmeleri adına çalışma başlatıldı.

İlk toplantısını engelli derneklerin yöneticilerinin katıldığı 1 Temmuz’da Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yapılan görüşmeyle başlatılan çalışma, 11 Kasım Çarşamba günü Nazilli ilçesi Spor Salonunda 20 ye yakın 8-25 yaş arası bedensel engelli gençlerin spora ilk adımı atmaları anlamında branşlara göre sporcu adayların taraması yapılarak devam edildi.

Nazilli’de yapılan çalışmaya Nazilli İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker, Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri, antrenörleri ve Aydin Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler katıldı.

Uygulamasına başlanan çalışma hakkında engelli sporcu adaylarına kısaca engelli sporları hakkında bilgi verilip, uzun soluklu bu çalışmada amaçlanan hedef konusunda açıklamalar yapıldı. Akabinde Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından tek tek her branş için bilgilendirme çalışması yapıldı. Sporcu adaylar ve velilerinin büyük bir memnuniyetle karşıladıkları bu çalışmada, açıklama ve tanıtım konuşmaları sonrası antrenörler tarafından tek tek ilgilenilen engelli gençlerin, hem fiziksel yapıları hem de kendi tercihleri göz önünde bulundurularak bocce, atletizm, taekwondo, okçuluk, tekerlekli sandalye basketbol branşlarında ayrılarak çalışma programları belirlendi.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün başlatmış olduğu bu çalışma Aydın’ın 4 büyük ilçesi olan Nazilli, Efeler, Didim ve Söke olarak devam edecek. İlk etapta bedensel engellilerle başlatılan çalışma, görme engelli ve işitme engelliler ile sürdürülecek. Ülkemizde tüm engel kategorileri ve birçok branş için bu çapta bir çalışma ilk defa yapılıyor.

“EN AZ 5 YILLIK İSTİKRAR HEDEFLİYORUZ”

Proje hakkında konuşan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu; ‘’Hedefimiz bu çalışmalarla en üst nokta da milli takımlara ilimizden sporcular yetiştirmek ve kazandırmaktır. Uzun soluklu ve en az 5 yıllık istikrarlı bir çalışma hedefi ile çıktığımız bu çalışmada süreç içerisinde birçok gencimize ulaşıp ilimizdeki her bir engelli gencimizin bir şekilde spor salonlarına, sahalara gelmeleri ve başarı için çalışmalara başlamalarını istiyoruz. Spor yapmaya hiç bir şey engel değildir. Projede de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün