FUTBOL

Fiyasko OY’a jet müdahale!

Aydın Amatör Süper Lig 2.Grup’ta yarın oynanacak olan Aydın Büyükşehir Belediyespor ile İsabeyli Şırlanspor karşılaşması öncesinde büyük bir fiyasko yaşandı.

Spor Dokuz facebook sayfasında açılan “Aydın BBSK – İsabeyli Şırlanspor karşılaşmasını kim kazanır?” anketinde yüzlerce katılımcının arasında karşılaşmanın yan hakemi Erdem Akgün’ün oy kullandığı görüldü.

Oyunu Aydın BBSK’den yana kullanan hakem Erdem Akgün’ün bu durumunu fark eden spor camiasındaki bazı futbolcular ve İsabeyli Şırlanspor yönetimi sosyal medya hesaplarından hakem Erdem Akgün’e büyük tepki göstererek bu fiyaskonun Aydın İl Hakem Kurulu tarafından düzeltilmesini istedi.

Durumun farkına varan ve olaya jet hızında müdahil olan Aydın İl Hakem Kurulu, karşılaşmanın yan hakemi olan Erdem Akgün’ü görevden aldı ve yerine Alper Nalbant’ı atadı.

Erdem Akgün’ün ise süresiz cezalandırıldığı öğrenildi.

“YANLIŞLIKLA OLMUŞ”

Karşılaşmanın yan hakemi Erdem Akgün yaptığı açıklamada ise; “Sosyal medyada dolanırken anketi gördüm ancak gezinmeye devam ettim. Oy kullandığımın farkında bile değilim. Yanlışlıkla olmuş. Sonradan fark ettiğimde oyu hemen geri aldım. Durumu üstlerime bildirdim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yarın İlhami Ortekin Tesisleri’nde oynanacak olan karşılaşma saat 14.00’te başlayacak. Kritik mücadeleyi Erhan Özlüer yönetecek. Özlüer’in yardımcıları ise Alper Nalbant ve  İsa Korkmaz olacak.

Kaynak
Spor Servisi
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün