FUTBOL

Genç futbolcu köyündeki çocuklara tablet hediye etti

Misli.com 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Muğla temsilcisi Bodrumspor’da forma giyen Aydınlı genç futbolcu Mert Görgülü, ilk maaşı ile köydeki çocuklara 15 adet tablet hediye etti.

Aslen Aydın’ın Kuyucak ilçesindeki Sarıcaova mahallesinden olan Bodrum doğumlu 19 yaşındaki Mert Görgülü, altyapısında yetiştiği kulüp Bodrumspor’da geçtiğimiz sezon profesyonel imza attı. Yeşil beyazlı ekipte zaman zaman kadroya girmeyi başaran genç orta saha oyuncusu Mert Görgülü memleketindeki çocuklara yardım eli uzattı. Pandemiden dolayı internet üzerinden eğitim gören köydeki çocuklara ilk maaşıyla 15 adet tablet alan Görgülü’nün bu örnek hareketi,  tüm Türkiye’de büyük takdir topladı.

Tabletler karşısında büyük sevinç yaşayan Sarıcaovalı çocuklar, Mert Görgülü’ye teşekkür ederek kariyerinde de başarılar dilediler.

“EKMEĞİ PAYLAŞMAK EKMEKTEN DAHA LEZZETLİDİR”

Örnek davranışıyla herkesin takdirini toplayan Bodrumsporlu Mert Görgülü, yardımsever bir ailenin çocuğu olduğunu söyleyerek, “Çok yardımsever bir ailem var. İki kazansak birini hep paylaşan bir aile ortamında büyüdüm. Ben karakterimi aileme borçluyum. 6 yaşımda futbola başlarken kendime hep söz vermiştim. Büyüyünce yardıma muhtaç herkese gücüm yettiğince yardım edeceğim dedim. Para, mal, mülk bunların hepsi geçicidir. Karakteri kalıcıdır insanoğlunun. Şairin dediği gibi ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir. Ben kendi karakterim üzerine böyle bir yol çizdim ve her zaman da bu yoldan ilerleyeceğim. Gönülleri sevindirelim de bizim en büyük gururumuz da budur”  ifadelerini kullandı.

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün