BASKETBOL

Kocabay, basketbol yönetici belgesini aldı

2020 Yılı Yönetici Eğitimi Takvimi’ne istinaden, TBF Akademi üzerinden başvurulara açılan 1.Kademe Yönetici Eğitimi programına katılan spordokuz.com köşe yazarlarından Avukat Muratcan Kocabay, yönetici sertifikasını teslim aldı.

Aydın’da spor camiasına spor hukuku ve tarihi ile ilgili zaman zaman yazdığı yazılarla katkı sağlayan Avukat Muratcan Kocabay, basketbol yönetici belgesi ve kartını da alarak, hem kendini geliştirmeye hem de spor camiasına katkı sağlamaya devam ediyor.

Aldığı belgeyle basketbol kulüplerinde yönetici olarak görev alabileceğini belirten Kocabay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu eğitim programı, basketbol kulüplerinde çalışmaya aday ve halihazırda çalışmakta olan yöneticilerin kapasitelerini en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla, ulusal ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanan ve yöneticilerin eğitimine yönelik geliştirilen bir program. Eğitim programı altyapılarda ve yerel liglerde yer alan kulüplerde çalışmaya aday veya halihazırda çalışmakta olan yöneticilerin eğitimine yönelik. Aynı zamanda üst liglerdeki bazı yönetici pozisyonlarının da eğitimini kapsamakta. Ben de bu sene belgeyi ve yönetici kartını aldım. Basketbol kulüplerinde yönetici olarak görev yapabilirim” ifadelerini kullandı.

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün