FUTBOL

“Ligler oynanırsa 3 Bin TL maaş ve Sigorta…”

BAL ekibi Çine Madranspor Kulübü Başkanı Tuncay Erçin, amatör liglerin oynanması halinde, kulüp olarak futbolculara 3 Bin TL maaş ve sigorta vereceklerini belirtti.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK), Bölgesel Amatör Lig ve Amatör Süper Lig başta olmak üzere diğer yerel amatör liglerin oynatılmasına ilişkin amatör kulüplere görüşlerini bildirmesini istedi. TASKK bununla ilgili resmi yazıyı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (ASKF) gönderdi.

Resmi yazının yerel federasyonlara gönderilmesinin ardından Bölgesel Amatör Lig (BAL) ekibi Aydın temsilcisi Çine Madranspor Kulübü’nden açıklama geldi. Kulüp Başkanı Tuncay Erçin, ne amatör futbolcuların ne de amatör kulüplerin mağdur olmaması gerektiğini ifade ederek, eşit şartlarda liglerin oynanması gerektiğini belirtti.

Yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Çine Madranspor Kulübü’nde Başkan Tuncay Erçin yaptığı açıklamalar şu şekilde;

 “HİÇ KİMSE MAĞDUR OLMASIN”

“TASKK tarafından yerel federasyonlara gönderilen bu kağıdın altına kesinlikle Çine Madranspor Kulübü olarak imzamızı atarız. Her zaman amatör futbolun ve futbolcunun yanında olduk. Bundan sonra olmaya da devam edeceğiz. Hiç kimse mağdur olmasın. Sadece futbolcular değil, antrenörler, malzemeciler, masörler, aşçılar ve biz kulüpler olarak kimsenin mağdur olmasını istemedik, istemiyoruz da”

“3 BİN TL MAAŞ+ SİGORTA”

“Bu kapsamda yeni sezonda maçların oynanmasını istiyoruz. Ancak kulüp olarak bizim de futbolcu kardeşlerimizden isteğimiz olacaktır. Onlardan da fedekarlık istiyoruz. Biz Çine Madranspor Kulübü olarak, bu süreçte mağdur olan futbolcu kardeşlerimize takımımızda forma giydikleri takdirde 3 Bin TL aylık maaş ve sigorta hizmetlerini taahhüt ediyoruz. Bugün asgari ücret 2 Bin 324 TL. Biz 3 Bin TL + sigorta veriyoruz. Binlerce amatör futbolcu kardeşlerimiz mağdur. Ancak Türkiye’de milyonlarca insan asgari ücretle ev geçindiriyor. Çocuk bakıyor. Yöneticisi, futbolcusu herkes elini vicdanına koysun. Bu zorlu süreci eşit şartlarda atlatalım. Biri 50 bin lira, diğeri 5 bin liraya oynamasın. Herkes eşit olsun. Biz bu şartlarda kesinlikle bu liglerin oynanmasını istiyoruz. Sonuna kadar da destek veriyoruz”

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün