DİĞER BRANŞLAR

“Saat kısıtlamaları makul sürelere alınmalı”

Covid-19 virüsünün en çok etkilediği sektörlerin başında spor salonları geliyor.

Geçen yıl pandeminin başlangıcı olan 16 Mart tarihinden 1 Haziran’a kadar kapalı olan spor salonları, şimdi de sokağa çıkma kısıtlamaları ve özellikle 20 yaş altına uygulanan kısıtlamalar ile toplu taşıma kullanma yasağı nedeniyle zor bir dönemden geçiriyor.

Bugüne kadar alınan kararlara ve önlemlere harfiyen uyduklarını belirten Tüm Spor İşletmeleri İşveren Sendikası (T.S.İ.İ.S) Başkanı Nihat Güler, “Bizim önceliğimiz insan sağlığı. Hükümetimizin bu virüse karşı mücadelesini hep destekledik ancak gelinen noktada şartlar sektörümüzü iyice zorlamaya başladı. İflasların ardı arkası kesilmiyor” dedi.

“KİRAMIZI BİLE ÖDEYEMİYORUZ”

Spor salonlarının genelde metrekare olarak büyük işyerleri olduğunu hatırlatan Sendika Başkanı Güler, açıklanan kira destek paketi ve gelir kaybı desteklerinin de beklentilerin çok altında olduğunu vurguladı.

Spor salonlarının toplum sağlığına katkısının pandemi sürecinde bilim insanları tarafından da sık sık dile getirildiğini söyleyen Güler, “Hükümetten beklentimiz, bir an önce hizmet sektörünün kapalı olan iş yerlerinin açılması ve saat kısıtlamalarının makul sürelere alınmasıdır. Salonlarımız kiralarını bile ödeyemez hale geldi” dedi.

Kaynak
KAMİL KAZANKAYA
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün