YAZARLAR

Şampiyonlar Ligi

Hepimizin izlemeye doyamadığı, maç haftalarını iple çektiği Şampiyonlar Ligi.

Dünya futbolunu en iyi ve en güzel inceleme fırsatı bulduğumuz bu organizasyonda bu hafta hepimizin sevdiği ve seveceği tarz bir maç vardı; Atalanta – Ajax.

Güzel hücum organizasyonları izlediğimiz bu karşılaşmada dikkat çekmek istediğim bir nokta var. Atalanta takımının son yıllarda gelişen ve seyir zevki veren hücum futbolu, bu futbolu her takıma karşı oynamaya çalışıyorlar. Bu maçta da bunu uygulamaya çalıştılar ancak etkili ayaklara sahip olan Ajax rakibinin defansta bıraktığı boş alanları doğru değerlendirerek ilk yarıyı 2-0 önde kapattı. Atalanta’nın rakip sahada oyunu kurmaya çalıştığı, rakip kaleciden itibaren uygulamaya çalıştığı baskılı oyun planı aslında tıkır tıkır işleyen ve bol gollü maçlar izlememize neden olan bir oyun planı ancak Ajax ne yaptı?

Ajax defansta risksiz paslarla topu orta sahaya taşıma becerilerini konuşturdu diyebiliriz. Dersine iyi çalışan Ajax takımı rakip ceza sahasına gönderdiği iki topta da tehlike yarattı. Birinde penaltı kazandı diğerin de ise şansın da yardımıyla golü buldular. İlerleyen dakikalar da ise Ajax yaptığı değişikliklerle Atalanta’yı oyundan düşürmeye çalıştı. Her şeye rağmen oyun planlarından kopmayan ve bizlere güzel futbol izleten iki takım vardı ve maç hakkı olan beraberlikle sonuçlandı.

Atalanta takımını ve hocası Gasperini’yi dünya futboluna bu taktik anlayışı ve güzel oyunu  kattıkları için teşekkür etmek  gerek.

Dünya futbolunu ve güzel maçları takip etmeye devam…

Sağlıkla kalın.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün